Lumturo je skautský oddíl sídlící v Nitranské ulici na Praze 3. Spadáme pod středisko Maják a v současné době máme okolo 100 členů. Náš oddíl tvoří 4 skupiny dětí, kterým říkáme družiny. Mladší i starší kluci a holky se pravidelně schází na samostatných schůzkách, všichni společně jezdíme na některé výpravy a na letní tábor.

Je to o oddíl s vlastním, specifickým duchem. Akce, nápad, pohyb. Lesy, hory, ohně, město, slova, hudba. Um a vtip a krása.

Oddíl je veden v křesťanském duchu a jako takový je otevřen každému. Jeho cílem je vychovávat samostatné odpovědné mladé lidi, poskytovat jim možnosti přátelství, seberealizace a poutavých zážitků ve městě i přírodě. Hledat cestu, jak přenést skauting do dnešní doby. Neztratit kořeny a nebýt out – prosit o pomoc Boží a být skaut.

„Majáku ať jasná záře, prozáří dnes naše tváře. Radost, smích a přátelství v našich srdcích stále zní“

Oddílový pokřik